» Website »
Kardinaal de Jong »
Algemene informatie »
Activiteiten »
Cultuur Primair
Cultuur Primair is een traject om in drie jaar de leerlingen van onze school ervaring te laten opdoen met verschillende vormen van kunst, erfgoed en met de bibliotheek. Daarna worden de kunstdisciplines herhaald.
Route Oost:
Een route is de volgorde waarin de verschillende kunstdiciplines en erfgoedprojecten aan de orde komen. De Kardinaal de Jongschool volgt Route Oost. De volgende 6 kunstdisciplines worden de komende jaren behandeld:
-
* muziek
-
* beeldend (handvaardigheid, tekenen, textiele werkvorming)
-
* dans
-
* theater (drama)
-
* literair (poëzie, gedichten, verhalen)
-
* audiovisueel (film, fotografie, digitaal ontwerpen)
Daarnaast wordt er aandacht besteed aan erfgoededucatie (historie van jezelf en je omgeving, museumbezoek) en de bibliotheek (promotie van boeken).
Meerjarenplanning Cultuur Primair:
In de komende schooljaren staan de volgende kunstdisciplines centraal:
2009-2010: dans en literair
2010-2011: theater en beeldend
2011-2012: muziek en audiovisueel
Daarnaast hebben we als school eigen keuzes te maken uit het totale aanbod aan voorstellingen en projecten. Er worden ook materialen aangeschaft om aan cultuureducatie te kunnen doen, zoals: muziekinstrumenten, toneelkleren, methoden, camera's e.d.