» Website » Kardinaal de Jong » Onze school » Pestprotocol

Pestprotocol.
Om het pesten van kinderen te voorkomen, besteden we hier veel aandacht aan. De school verwacht van de kinderen, dat ze respectvol omgaan met anderen en handelen naar algemeen geaccepteerde normen en waarden. We houden rekening met de gevoelens en wensen van anderen. Natuurlijk hanteren we beschaafd taalgebruik. De school vindt het belangrijk, dat de kinderen verschillen in levensbeschouwing en cultuur respecteren.
Aan het begin van elk schooljaar bespreken de leerkrachten met hun groep wat nog wél en wat níet meer leuk is. Wanneer we over plagen spreken en wanneer over pesten. Gemaakte regels en afspraken worden in het lokaal opgehangen en gedurende het schooljaar consequent gehanteerd. Ziet een leerkracht dat er gepest wordt, dan spreekt hij hierover in de groep of met één of meerdere kinderen. We hopen dat kinderen inzien hoe erg het kan zijn om gepest te worden. Indien een kind blijft pesten wordt er contact opgenomen met de ouders om zo gezamenlijk het probleem op te lossen. We stellen het op prijs dat u pestsignalen aan de leerkracht doorgeeft. Zo kunnen wij de pester helpen met een stukje eigen gedragsverandering.
We geven u enkele voorbeelden van pestgedrag, die zouden kunnen duiden op een pestprobleem ( hoewel deze uiteraard ook andere oorzaken kunnen hebben): slechte schoolprestaties, niet naar school willen, agressief gedrag, negatief zelfbeeld, onzekerheid in sociale situaties, eenzaamheid, enz.

Prioriteiten.